Služba Kinesiotaping

Funkční tapy jsou v dnešní době velice oblíbené a rozšířené. Používají je aktivní i rekreační sportovci, fyzioterapeuté, ale i osobní trenéři fitness.

Jejich pole působnosti je velice široké. Užívají se pro stabilizaci kloubů či odlehčení přetížených svalů, nebo naopak pro zvýšení svalového napětí (např. po úrazu), kdy aplikovaný kinesiotape stimuluje lymfatický systém. Své uplatnění nachází i při léčbě interních onemocnění, jako je střevní obstipace, používají se také na podporu funkce bránice nebo dechové funkce. Vhodnost jejich použití pro podporu léčby např. zde uvedených diagnoz konzultujte se svým fyzioterapeutem nebo lékařem.

Kvalitně vyrobené tapy jsou zdravotně nezávadné a lze je použít od kojeneckého věku až po dospělé. Vhodné jsou i pro alergiky, pokud jsou použity tapy vyrobené ze 100% bavlny s hypoalergenním lepidlem.

Přečtěte si o metodě kinesiotaping

Rozsah služby

Funkční tape aplikujeme vždy na čistou kůži. Pokud jsou na kůži např. zbytky gelu po aplikaci rázové vlny, doporučujeme místo omýt. Na našem pracovišti je možnost využítí plně vybavené soukromé sprchy (včetně dostatečně velkých čistých osušek).

  • samotná aplikace tapu je poměrně rychlý úkon, proto je potřeba při první návštěvě podstoupit vyšetření s fyzioterapeutem, aby přesně věděl jak tape aplikovat (v rozsahu přibližně 30 minut)
  • odmaštění kůže lihem (ptáme se Vás, máte-li alergii na líh)
  • nalepení funkčního tapu
  • dostanete instrukce, jak s tapem zacházet, kdy a jak jej sejmout (i papírový návod na doma)

Jak se na aplikaci funkčního tapu připravit?

Mužům doporučujeme oholit místo, kam má být funkční tape aplikovaný.

Nutné je vyčistit místo v plném rozsahu svalů, které mají funkční vztah k bolavému místu. Např. při bolestech lokte je nutné oholit loket, předloktí až po zápěstí.

Prosíme, oholte kůži alespoň 1 den před aplikací. Pokud byste tak učinili až v den aplikace, nedojde k zacelení případných ranek, a kůže by Vás pod tapem mohla začít svědit.

Ceny

A) Kinesiotaping je ZDARMA v rámci služeb Fyzioterapie All-Inclusive, FOKUS All-Inclusive a Fokusovaná rázová vlna.

B) Samostatně poskytnovaná služba kinesiotapingu:

Fixní poplatek za návštěvu 400 Kč za každých 15 minut

K němu se účtuje spotřebovaný materiál: 10 Kč za každých 10 cm tejpu

Jakou službu si zarezervovat v našem rezervačním systému?

  • Na malé úvazy (1–2 místa, např. rameno, kotník, koleno,) stačí zarezervovat pouze 15 minut
  • Na komplikovanější nebo rozsáhlejší úvazy si raději zarezervujte více času – 30 minut

Součástí této služby není diagnostika nebo konzultace. Tuto službu si rezervujte pokud víte, kam potřebujete tape aplikovat. V čase této služby není prostor pro provedení diagnostiky a odhalení příčiny Vaší bolesti.

Pro účinnou a bezpečnou aplikaci tapu je zapotřebí přesná diagnóza. Pokud si nejste jistí, rezervujte si službu 30min. konzultace s fyzioterapeutem nebo jinou komplexnější službu z naší nabídky.

Pozn.: Výsledky jsou individuální a závisí od jednotlivých predispozicí konkrétních osob. Výsledky v takových případech nemohou být garantované. Účinky kinesiotapingu se mohou lišit podle individuálních dispozic klienta. Tato metoda musí být aplikována s ohledem na diagnózu klienta odborně vzdělaným terapeutem. Z léčebného hlediska se jedná o podpůrnou metodu nenahrazující fyzioterapeutické postupy ovlivňující příčinu.

taping
 
Sleva
Vše o Rázové vlně
Nabídka léčby
Nabídka léčby
Návody na cvičení
Dárkové poukazy
Vše o Rázové vlně
Vše o Rázové vlně