Pomůžeme od bolesti
Dnes je zavřeno

Posílení svalů klenby nohy

Otázka

Dobrý den,

syn má tři a půl roku, má vnitřní část noh + klenbu spadlou do vnitřku. Dostal vložky do bot a to bylo vše. Nechceme s manželkou něco zanedbat. Hledáme nějaká cvičení a jsme rádi za každou radu. Děkujeme.
 

Odpověď

Dobrý den,

cvičení je velmi důležité. Dobré je i protahovat svaly dolních končetin. Doporučovala bych Vám navštívit nějakého fyzioterapeuta, který by syna vyšetřil a doporučil by Vám vhodné cvičení. Existují i různé cvičební pomůcky, které jsou vhodné k stimulaci a posílení svalů chodidel pro děti, např. masážní kobereček, balanční podložky a další. Dále uvádím odkazy na několik cviků, které jsou určené na posílení svalů klenby nohy: Aktivace podélné a příčné klenby, Stimulace plosek pomocí "ježka", Senzomotorická stimulace plosek - tříbodová opora, Cvičení na BOSU - podřep, Airex - hluboký dřep.

S pozdravem a přáním pěkného dne,
tým FYZIOkliniky

Pozn.: Odpovědi na zdravotní dotazy mají pro klienty informativní charakter a nenahrazují odborné lékařské/fyzioterapeutické vyšetření. V případě, že na základě podobnosti popsaných projevů usuzujete na konkrétní diagnózu, doporučujeme Vám konzultovat své potíže při osobní návštěvě lékaře nebo fyzioterapeuta. Informace zde prezentované nenaplňují znaky §2a zákona o regulaci reklamy č. 40/1995 Sb. Mohou být tedy prezentovány laické veřejnosti.