Pomůžeme od bolesti
Dnes je otevřeno 8:00-16:30
Volejte od 8:00-16:00

Mimické vrásky

Vznik mimických vrásek je spojen nejen s častými pohyby svalů, zejména mračením a usmíváním se, ale i se ztrátou kolagenu. S přibývajícím věkem se pokožka ztenčuje, množství vyprodukovaného kolagenu, elastinu a kyseliny hyaluronové se snižuje. Svalové napětí je silnější než pružnost pokožky a svalové stahy začnou vytvářet vrásky. Náchylnější na vznik vrásek je dehydratovaná pokožka. To platí zejména pro vrásky na čele. Hydrataci pokožky obnovíte nejen pitím vody, ale i jejím stříkáním na obličej během dne. Vznik vrásek kromě genetiky ovlivňuje kouření, kolísání hmotnosti a vystavování se UV záření. Časté slunění aktivuje v pokožce enzymy, které rozrušují strukturu kolagenu a narušují tak obnovu pokožky. Mezi další faktory patří nedostatek spánku, stres nebo přílišná konzumace alkoholu.

Snížení výskytu mimických vrásek

Pochopitelně existuje nepřeberné množství krémů, gelů, aktivních sér nebo liftingových přípravků, které mohou kůži dočasně vypnout a vyhladit, nicméně jejich účinek je krátkodobý. Dokonce ani plastická operace Vám nezaručí doživotní efekt, a navíc se po zásahu změní tvar a výraz tváře, což není vždy žádoucí výsledek. Pro snížení výskytu mimických vrásek je důležitá strava bohatá na omega-3 mastné kyseliny, dostatek kvalitního spánku, dodržování pitného režimu, vyhýbání se alkoholu, kouření a ostrým slunečním paprskům. Nezapomínejte ani na krémy a aplikujte je každé ráno a večer. Ačkoliv krémem nevyhladíte všechny vrásky, zmírníte jejich prohlubování a vznik nových. Na vrásky kolem úst je doporučeno používat přípravky s kyselinou hyaluronovou, která dokáže efektivně vyplnit jemné linky.

Fokusovaná rázová vlna

Fokusovaná rázová vlna má vliv na aktivaci buněk tvořících kolagen v hlubokých vrstvách kůže. Pokožka se prokrví a urychlí se odvod odpadů metabolismu (katabolitů) pomocí lymfatických cév. FYZIOklinika Vám může nabídnout efektivní a dlouhodobou korekci vrásek pomocí aplikace rázové vlny přímo do problematické oblasti, jejíž efekt je nejen viditelný, ale i dlouhotrvající. Ideální počet aplikací je 6 s rozestupem 7–10 dní. Vhodné je kúru po 6 měsících minimálně 1× zopakovat.

Autor: FYZIOklinika s.r.o., Praha

Zdroj: Dlouholetá odborná praxe v oboru fyzioterapie, praktické zkušenosti v diagnostice a terapii s využitím fokusované rázové vlny.

Pozn.: Články prezentované fyzioterapeuty na webu fyzioklinika.cz nenahrazují odborné lékařské/fyzioterapeutické vyšetření a mají informativní charakter, tak abyste snadněji porozuměli dané problematice například po Vaší návštěvě fyzioterapeuta, lékaře nebo jiného specialisty. Cílem naší databáze článků je nabídnout Vám na jednom místě aktuálně dostupné informace o jednotlivých potížích pohybového aparátu, se kterými se můžete setkat, a to snadno pochopitelným jazykem (některá složitější zdravotní témata v zájmu snadnějšího pochopení zjednodušujeme). V případě, že na základě podobnosti zde popsaných projevů usuzujete na konkrétní diagnózu, doporučujeme Vám konzultovat Vaše potíže při osobní návštěvě lékaře nebo fyzioterapeuta. Informace zde prezentované nenaplňují znaky §2a zákona o regulaci reklamy č. 40/1995 Sb. Mohou být tedy prezentovány laické veřejnosti.

Související cviky

Související videa

Pro zobrazení klikněte na

Uvolnění napětí v oblasti "ohryzku"

Pro zobrazení klikněte na

Relaxace čelistního svalu pro uvolnění napětí žvýkacích svalů - asymetricky/jednostranně

Pro zobrazení klikněte na

Uvolnění obličejového svalstva

Pro zobrazení klikněte na

Oční jóga - přeostřování

Články, které by vás mohly zajímat

Cvičení mimiky při paréze lícního nervu

Trápí Vás paréza lícního nervu? Tyto cviky Vám pomohou.

Botulotoxin jako jed, lék a vše kolem

Slyšeli jste už o botulotoxinu? V našem článku Vám prozradíme, kde všude se s ním můžete setkat a jaké jsou jeho účinky.

Paréza lícního nervu

Případová studie jedné z našich klientek a informace o možnostech rychlé a efektivní léčby parézy lícního nervu.

Obličejová jóga

Stres, starosti, nespavost, napětí, ale i znečištěné prostředí se promítají do našeho obličeje. Více v našem článku.

Z Vašich dotazů by Vás mohlo zajímat

Problémy po faceliftingu

Dobrý den,

před 5 lety jsem prodělala MINILIFTING obličeje. Tahy, tlaky atd. neodezněly, naopak bylo mi nabídnuto "uvolnění", pouze v lokálním umrtvení. Odmítla jsem a čekala. Po 2 letech byla situace již nesnesitelná, ab…

Paréza obličeje

Dobrý den,

obracím se na vás s dotazem a možnou pomocí. Mám poporodní parézu levé části obličeje (spadlý koutek, nedovíratelné levé oko, nehybné obočí). Byla by možná konzultace a popřípadě rehabilitace?

Děkuji za o…

Necitlivost v obličeji

Dobrý den,

po úrazu hlavy jsem přestal cítit levou tvář, levou stranu nosu a levé horní zuby. Resp. cítím to jako bych měl místní anestezii. Na neurologii mi akorát dali mix vitamínů B. Přemýšlím o rehabilitaci a také o t…