Ňafinka – canisterapeutický pes

ŇafinkaJsem malá černá fenka rasy Toy Pudl. Jsem milá, přítulná, u dospělých a starších lidí klidná a v kontaktu s dětmi velice hravá a energická. Díky srsti která nemá podsadu a nelíná, jsem vhodná i k alergikům. Nemám tedy klasickou srst, ale vlasy, které si nechávám pravidelně stříhat.

Ve FYZIOklinice spolupracuji s vedoucí fyzioterapeutkou Ivou Bílkovou, ale může si mě půjčit jakýkoli náš kmenový fyzioterapeut na základě Vašeho přání. Ve FYZIOklinice pomáhám například dětem, které jsou při terapii neklidné nebo nesoustředěné. Díky mně je možné děti například motivovat ke správnému provádění cviků při terapii a za odměnu si se mnou pak mohou pohrát, nebo mi dát odměnu za splněný povel.

Vhodná je i jen má přítomnost u dětí či dospělých, kteří trpí strachem ze psů (kynofobie). Dítě se mnou nemusí komunikovat hned na první hodině fyzioterapie. Už jen fakt, že mě na terapii toleruje je pro dítě přínosem. Když uvidí, že jsem moc hodná, třeba si mně bude chtít na 3. hodině pohladit nebo mi hodit hračku.

 

Budu ráda za každý kontakt s Vámi, hlaďte mě a hrajte si se mnou.

Těším se na Vás!

 

Zkoušky z canisterapie

Na základě těchto zkoušek mohu provádět následující úkony:

  • AAA (Animal Assisted Activities) – činnost za účasti zvířat (pasivní přítomnost zvířete podporuje pozitivní průběh aktivit člověka, uklidňuje a navozuje pohodovou náladu – přítomnost psa ve fyzioterapeutické hodině, akvárium nebo terarium v recepci hotelu, firmy apod.)
  • AAT (Animal Assisted Therapy) – léčba za pomoci zvířat (výše zmíněná práce s dětmi nebo polohování u ležících pacientů, pomoc v logopedii, psychiatrii, ..., kdy zvíře fyzicky pomáhá k léčbě potíží klienta)
  • AAE (Animal Assisted Education) – vzdělávání za pomoci zvířat (besedy, vzdělávání dětí a dospělých o canisterapii, felinoterapii, hipoterapii, …, zkrátka animoterapii)

Nabízené služby:

 

Diplom Ňafinka
Sleva
Nabídka léčby
Vše o Rázové vlně
Nabídka léčby
Vše o Rázové vlně
Vše o Rázové vlně