Pomůžeme od bolesti
Dnes je otevřeno 8:00-16:30
Volejte od 8:00-16:00

Obličejová jóga

Stres, starosti, nespavost, napětí, ale i znečištěné prostředí se promítají do našeho obličeje. Jednoduchými cviky můžete uvolnit napětí obličejových svalů, svalů krku a šíje, kdykoliv bude cítit tíhu v obličeji.

V důsledku přílišného napětí v obličeji a přirozenou ztrátou elasticity při procesu stárnutí se projevují vrásky. Vrásky se objevují primárně kolem očí, rtů, čela a krku. Obličej funguje stejně jako tělo - i na obličeji jsou svaly, takže když je bude trénovat, výsledek se dostaví. Pravidelným cvičením se prokrví pokožka a svaly, a tak můžete mít takový přirozený "facelift" zadarmo a nepotřebujete zázračná séra. Navíc ti, co pravidelně cvičí obličejovou jógu, udávají, že jim cvičení přináší celkovou pohodu a vnitřní klid.

Praktické cvičení

Zde, jsou jednoduchá a efektivní cvičení, jenž vám prokrví pokožku pleti, zbaví ji svalového napětí a udrží vám co nejdéle krásnou a zdravou pleť.

Pozice lva

Výchozí pozice: 

Sed na patách, kolena jsou mírně od sebe a prsty nohou jsou opřené o podložku, ruce jsou položené v pěst na stehnech.
 

Provedení:

Nadechnout se nosem a mohutně vydechovat, zároveň rozevřít dlaně a vydávat zvuk připomínající řev lva - hlasité a široké "ááá". Zopakujte 3x.
 

Fonetické cvičení

Provedení:

Vyslovování samohlásek modeluje a zpevňuje svaly kolem úst. S výdechem vyslovovat AEIOU a pečlivě artikulovat. Zopakovat 5x.

Preventivní cvičení proti podbradku

Provedení: 

Jazyk stočit do ruličky. Dát hřbet ruky pod bradu a čelist. S výdechem tlačí brada proti ruce a hřbet ruky proti čelisti. Zopakovat 5x.

Úsměv

Provedení:

Ústa mějte zavřená a do široka se usmějte, jakoby se koutky úst chtěly dotknout uší. Pár sekund vydržte, pak uvolněte a cvičení 10x opakujte.

Uvolnění

Provedení: 

Pohodlně se usaďte, zavřete oči, volně dýchat a soustřeďte se na povolení všech svalů v obličeji.

Práce se svaly je stejně důležitá jako uvolnění!

Automasáž krku a obličeje

Masáž můžete provádět s kapkou oleje a nebo nasucho. Začněte na jedné straně krku a vždy masírujte protilehlou rukou. Prvně masírujte celou plochou dlaně směrem od páteře do strany. V další fázi pro uvolnění ztuhlých svalů v oblasti šíje položte pouze čtyři prsty na měkkou tkáň ze strany od krční páteře a špičkami prstů dělejte drobné jemné krouživé pohyby. Konečky prstů provádějte masážní tahy v obličeji - z místa uprostřed čela (nad a mezi levým a pravým obočím) směrem ven k vlasům na obou stranách obličeje. Poté po tvářích od nosu nad rty směrem ven. Na spodní části brady a pod čelistí provádějte tahy směrem nahoru.

Provádějte ideálně každý den, když máte pleť odlíčenou a čistou. Brzy pocítíte ten rozdíl doslova na vlastní kůži..

Autor: FYZIOklinika s.r.o., Praha

Zdroj: Dlouholetá odborná praxe v oboru fyzioterapie, vzdělávání v oblasti fyzioterapie.

Pozn.: Články prezentované fyzioterapeuty na webu fyzioklinika.cz nenahrazují odborné lékařské/fyzioterapeutické vyšetření a mají informativní charakter, tak abyste snadněji porozuměli dané problematice například po Vaší návštěvě fyzioterapeuta, lékaře nebo jiného specialisty. Cílem naší databáze článků je nabídnout Vám na jednom místě aktuálně dostupné informace o jednotlivých potížích pohybového aparátu, se kterými se můžete setkat, a to snadno pochopitelným jazykem (některá složitější zdravotní témata v zájmu snadnějšího pochopení zjednodušujeme). V případě, že na základě podobnosti zde popsaných projevů usuzujete na konkrétní diagnózu, doporučujeme Vám konzultovat Vaše potíže při osobní návštěvě lékaře nebo fyzioterapeuta. Informace zde prezentované nenaplňují znaky §2a zákona o regulaci reklamy č. 40/1995 Sb. Mohou být tedy prezentovány laické veřejnosti.

Související cviky

Související videa

Pro zobrazení klikněte na

Oční jóga - přeostřování

Pro zobrazení klikněte na

Oční jóga - zavírání očí

Pro zobrazení klikněte na

Uvolnění napětí v oblasti "ohryzku"

Pro zobrazení klikněte na

Procvičování očních svalů - šilhání

Články, které by vás mohly zajímat

Paréza lícního nervu

Případová studie jedné z našich klientek a informace o možnostech rychlé a efektivní léčby parézy lícního nervu.

Botulotoxin jako jed, lék a vše kolem

Slyšeli jste už o botulotoxinu? V našem článku Vám prozradíme, kde všude se s ním můžete setkat a jaké jsou jeho účinky.

Oční jóga aneb pečujte o svůj zrak

Víte, že je možné prostřednictvím oční jógy zmírnit některé oční vady a dokonce i zlepšit zrak?

Mimické vrásky

Vznik vrásek kromě genetiky ovlivňuje kouření, kolísání hmotnosti a vystavování se UV záření.

Z Vašich dotazů by Vás mohlo zajímat

Necitlivost v obličeji

Dobrý den,

po úrazu hlavy jsem přestal cítit levou tvář, levou stranu nosu a levé horní zuby. Resp. cítím to jako bych měl místní anestezii. Na neurologii mi akorát dali mix vitamínů B. Přemýšlím o rehabilitaci a také o t…

Problémy po faceliftingu

Dobrý den,

před 5 lety jsem prodělala MINILIFTING obličeje. Tahy, tlaky atd. neodezněly, naopak bylo mi nabídnuto "uvolnění", pouze v lokálním umrtvení. Odmítla jsem a čekala. Po 2 letech byla situace již nesnesitelná, ab…

Paréza obličeje

Dobrý den,

obracím se na vás s dotazem a možnou pomocí. Mám poporodní parézu levé části obličeje (spadlý koutek, nedovíratelné levé oko, nehybné obočí). Byla by možná konzultace a popřípadě rehabilitace?

Děkuji za o…